מזה תיאום מס?

מי שהכנסתו נובעת מכמה מקורות, רשאי לערוך תיאום מס ובכך להימנע מתשלום מס עודף במשך שנת המס. ניתן לערוך תיאום מס בכל עת במהלך שנת המס וכל עוד היא לא הסתיימה. לאחר תום השנה אין אפשרות לבצע תיאום, אך אם שיעור המס שנוכה משכרו של העובד היה גבוה מהסכום שבו היה חייב על-פי החוק, ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד 6 שנים מתום שנת המס. אוכלוסיית יעד ותנאים מקדימים הם; שכירים המועסקים ביותר ממקום עבודה אחד בשנת המס; שכירים שהחליפו מקום עבודה במהלך שנת המס; גמלאים המקבלים משכורת ממקום עבודה בנוסף לפנסיה או כאלה שיש להם מספר מקורות הכנסה שונים החוייבים במס.

young, woman, girl

מי צריך לעשות תיאום מס?

שכירים המועסקים ביותר ממקום עבודה אחד בשנת המס. שכירים שהחליפו מקום עבודה במהלך שנת המס. גמלאים המקבלים משכורת ממקום עבודה בנוסף לפנסיה. מי שיש להם מספר מקורות הכנסה שונים החייבים במס.

שלבי ההליך

ניתן לערוך תיאום מס, כל עוד לא הסתיימה שנת המס. ניתן לערוך את התיאום כבר בתחילת שנת המס, ואף עוד לפני קבלת המשכורת הראשונה ממקומות העבודה, אך לצורך כך על העובד לציין את מספר תיק הניכויים של כל אחד מהמעסיקים (ניתן לברר את המספר במקום העבודה). אם בשנת המס הקודמת ערך העובד תיאום מס והוא עובד באותו מקום עבודה, ימשיך תיאום המס להיות בתוקף באופן זמני במהלך ינואר ובפברואר של השנה החדשה. אם העובד לא יערוך תיאום מס חדש, אזי בחודש מרץ ינכו כל המעסיקים שלו מכל משכורותיו מס הכנסה בשיעור המירבי (47%) כולל ניכוי בדיעבד על חודשים ינואר ופברואר.

mark, marker, hand

לשאלות נוספות כתבו לנו!
ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.

למשרד
או

שלחו לנו הודעה בוואטסאפ

דילוג לתוכן